mob. +48 601 146 703   tel.+48 87 644 67 58    szot@szot.pl
                                               
Wersja Angielska
Wersja Polska
Russian ver
Access
 Booking
Contact
Private and customized kayaking trip

Private and customized kayaking trip

One or multi-day
The Czarna Hańcza River and the Augustowski Canal 6 days

The Czarna Hańcza River and the Augustowski Canal 6 days

Organized Kayaking trip - dates, accommodation options, Poland
Through 3 countries in a kayak - 6 days, complex organized visafree

Through 3 countries in a kayak - 6 days, complex organized visafree

The kayaking trip - Poland Belarus Lithuania, accommodation options
Kayaking trip - Rospuda River - 5 days, organized, dates

Kayaking trip - Rospuda River - 5 days, organized, dates

swift and surprising river
Bonding events, business meetings

Bonding events, business meetings

In the land of Yotvingian people, kayaking trips for companies
SZOT - Spływy Kajakowe
HOME »  Tours »  Wycieczka autokarowa Wilno - Troki 1 dzień

Wycieczka autokarowa Wilno - Troki 1 dzień

Wycieczka autokarowa Wilno - Troki 1 dzień

WILNO - jedna z najpiękniejszych stolic europejskich, położona nad rzekami: Wilia i Wilenka pośród zielonych wzgórz. Miasto dziedzictwa "złotego wieku" o doskonałej harmonii pięknej architektury i malowniczej przyrody...
Sprawdź terminy.
 
Wileńska Starówka od 1994 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO i należy do największych w Europie Środkowej.
TROKI - miasto na wodzie - dawna stolica Litwy. Zamek na wyspie na jez. Galve jest jedynym zamkiem na wodzie w Europie Wschodniej i główną atrakcją Trok.

TERMINY:

Wilno Troki 1 dzień  book

W PROGRAMIE:

 • Starówka Wileńska należy do największych i najpiękniejszych w tej części Europy.
 • Kościół Św. Piotra i Pawła na Antokolu - jego budowę zainicjował Michał Pac. Kościół zbudowano na wzór bazyliki watykańskiej. Szczególnie piękne są wnętrza: mury, sklepienia, kopuły pokryte tysiącami rzeźb.
 • Góra Trzykrzyska - nawiązuje legendą do początków chrześcijaństwa na Litwie. Ze wzgórza rozciąga się przepiękna panorama miasta.
 • Cmentarz na Rossie - założony w 1801 roku, gdzie pochowanych jest wielu zasłużonych dla kultury i nauki Polaków, Litwinów i Białorusinów. Spoczywają tu też żołnierze polegli w walkach o Wilno w latach 1919-1920. Pośród nich - Maria z Bilewiczów Piłsudska i serce Marszałka Józefa Piłsudskiego złożone w urnie u jej stóp 12.05.1936r.
 • Ostra Brama - jedyna brama ocalała z 9 istniejących w murach obronnych Wilna. Zbudowana w latach 1502-1522 początkowo nazywana była Miednicką, ponieważ stąd prowadziła droga do Miodnik Królewskich. Później zaczęto nazywać ją Ostrą, ponieważ znajdowała się w dzielnicy zwanej Ostrym Kątem. Od strony Starego Miasta w bramie znajduje się kaplica z obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej.
 • Cerkiew Św. Ducha - w której pochowane są szczątki świętych prawosławnych - Jana, Antoniego i Eusta-chego. Obok cerkwi wznosi się dzwonnica. Ponadto klasztory - monastyry męski i żeński.
 • Klasztor Bazylianów i Cerkiew Św. Trójcy - wspaniała rokokowa brama prowadzi do zabudowań byłego klasztoru bazylianów. W lewym skrzydle zabudowań klasztornych na początku XIX w. ulokowano więzienie. Tutaj w latach 1823-1824 więziony był Adam Mickiewicz.
 • Zespól gmachów Uniwersytetu Wileńskiego - gmachy uniwersyteckie otaczają dziedzińce: P. Skargi, M. Poczobutta, Centralny, M. Sarbiewskiego, M. Daukszy, F. Smuglewicza, Arkadowy, W. Gucewicza, A. Mickiewicza, K. Szyrwida, Apteczny. Zespół gmachów uniwersyteckich zaczął się kształtować około 1570r.
 • Katedra Św. Stanisława - pierwszą katedrę wileńską ufundował Władysław Jagiełło w latach 1387-1388. Obecny kościół w stylu klasycystycznym poświęcony został w 1801 r. W tym kształcie przetrwał do dziś. W podziemiach kościoła znajdują się groby królewskie: Aleksandra Jagiellończyka, Władysława IV, żon Zygmunta Augusta - Elżbiety i Barbary Radziwiłłówny.
 • Muzeum Mickiewicza - w Zaułku Bernardyńskim.
 • Kościół Św. Anny - o którym pierwsza wzmianka pochodzi z 1501r. W 1564r. pożar zniszczył świątynię. W 1581r. została odbudowana z funduszy Michała Radziwiłła. Fasada główna kościoła nie ma sobie równych w Europie Środkowowschodniej.
 • Troki - Zamek Wielkich Książąt Litewskich w stylu gotyckim na wyspie jeziora Galve. Jest jedynym w Europie zamkiem obronnym na wyspie.

CENA:

90 zł/osoba


CENA ZAWIERA:

 • przejazd autokarem
 • opieka pilota
 • obsługa przewodnika
 • ubezpieczenie NNW + KL

DODATKOWO PŁATNE:

Bilety wstępu – Zamek Wielkich Książąt Litewskich w Trokach – 18 litów (dorośli), 12 litów (emeryci), 8 litów (dzieci, młodzież, studenci)
muzeum Adama Mickiewicza – 6 litów (dorośli), 3 lity (uczniowie, studenci)

INFORMACJE DODATKOWE:

 • Wyjazd z Augustowa – godz. 5.30; powrót – ok. godz. 21.30
 • Każdy uczestnik musi posiadać przy sobie dowód osobisty lub paszport. Dzieci muszą posiadać paszport lub dowód tymczasowy.
 • W przypadku grup - możliwość organizacji wycieczki autokarem grupy.
 • Organizujemy również dwu – lub kilkudniowe wycieczki do Wilna, Trok, Kowna, Pałangi, Kłajpedy i Druskiennik. Program dostosowujemy do oczekiwań grup.
Zapraszamy na wycieczki na Wschód

We are a member
Polish Chamber of Tourism
We are a registered tourism operator - No. 17/00/04 issued by the Marshal 
of the Podlaskie Voivodeship. 
We also posses Tourist Organiser Insurance AXA TUiR S.A. 04.206.802.PRZEDSIĘBIORSTWO TURYSTYCZNE "SZOT"
16-300 AUGUSTÓW    Poland
ul. Konwaliowa 2
mobile +48 601 146 703
tel. +48 87 644 67 58
szot@szot.pl

© 2000-2018 P.T. SZOT